Ohlasy a odpovědi

Ohlasy

 

"Projekt Vědomý Lídr je unikátní iniciativa, která přináší do oblasti byznysu a podnikání nové pohledy, uvědomění a lidský a na lidi orientovaný přístup. Po letech praxe, formálního vzdělávání, odborných a manažerských kurzů tento projekt přináší propojení mezi získanými dovednostmi a vnitřním vnímáním, pocity. Lídr, manažer či odborník se tím stává celistvějším člověkem a jeho výkon a vliv na okolí se má šanci posunout na výrazně vyšší úroveň.

 

Dlouho jsem cítil jakýsi nesoulad mezi tím co cítím uvnitř, mými hodnotami a tím co se děje kolem mě v byznysu. Účast v projektu Vědomý lídr mi pomohla pochopit sebe, svou roli a čím mohu svému okolí prospět. Potvrdil jsem si, že i přes většinový tvrdě byznysový přístup má cenu šířit kolem sebe lásku, pochopení a lidský přístup. Tím jsem zpět nabyl a ještě posílil svou sebejistotu a vnitřní klid. Vím co a jak chci pro sebe i okolí.

Dalibor Lukeš, Solution Architect, SoftwareONE

 

Otázky a odpovědi

 

Co mi přinese kurz Vědomý Lídr?

Zkuste si představit dokonalého lídra. Co vše by měl umět? Většina manažerů a manažerek, s kterými pracujeme, má úžasnou inteligenci, ale neumí běžně pracovat se svými pocity a se svoji sílou. Práce se svými a cizími emocemi a pocity běžně nepatří k dnešní výbavě manažerů. Umožní vám však být více sami sebou, správně se rozhodovat, mít dostatečnou empatii a zvýšit vlastní sebedůvěru.

Práce se svým srdcem a svou silou jsou nejvíce podceňované kvality. Srdce vám umožňuje najít svůj střed, mít soucit, moudrost i laskavost. Síla vám dává schopnost opřít se sám o sebe, být pevný ve svých rozhodnutích, umět říkat ne, držet si pevně hranice a jít v životě správným směrem. Rozvinout, integrovat a objevit svoji instinktivní a emoční inteligenci a inteligenci moudrosti je hlavní hodnota kurzu pro účastníky. Konkrétním výsledkem je pak jasnější vidění své cesty lídra, zlepšené vztahy, hodnotový žebříček, vyšší sebedůvěra a prožívaná sebe-hodnota, lepší intuice, moudrosti, síly a zdrojů nutných ke změně. Zároveň dostanete do rukou konkrétní nástroje a techniky ke změně svého života a případně i vašeho pracovního týmu.

 

Čím vším během roku projdu?

Projdete si vlastní minulostí a přítomností a dokážete jí lépe pochopit a zpracovat. Pokud si člověk nezpracuje svojí minulost, tak mu neustále určuje jeho budoucnost a člověk nemůže žít svobodně v přítomnosti. Čeká vás devítidenní Lídr Quest v přírodě, který vám umožní nalézt svoje poslání a vizi. Kurz vám umožní vaše poslání integrovat do života a nalézt vlastní zdroje, které vám dodají sílu změnit navždy pozitivně váš život. Výsledkem jste vy, autentický lídr, který je pro druhé příkladem a má přirozený respekt. Stanete se budoucími lídry této země. Takovými jací jsou dnes potřeba: inteligentními, citlivými, silnými a vědomými.

 

Co je to Lídr Quest?

Lídr Quest vychází z domorodé tradice různých kultur a je v podstatě přechodem do dospělosti. Poslání či vize by pro lídra měla být tou nejdůležitější věcí v životě. Mnoho dnešních lídrů nikdy nepřešlo přechodem do dospělosti a o své vizi nic netuší. Lídr Quest z vás udělá vědomého lídra. Pokud neprojdete přechodovým rituálem, může vám chybět autentické prožívání vašeho života. Vize je síla, která vás naplňuje, učí, vyživuje zevnitř, je to světlo, které vám svítí na cestu v každý okamžik výkonu vašeho poslání.

 

Jsou sami lektoři Vědomými Lídry?

Všichni lektoři kurzu na sobě pracují desítky let a snaží se udržovat svoje znalosti a vědomosti vždy pár kroků před lidmi, s kterými pracují. Zárukou jejich kvality je, že se ke své moudrosti dostávají dlouhodobě různými způsoby a především vlastními prožitky a zkušeností. Lektoři sami prošli desítkami kurzů u nás i v zahraničí a zároveň prošli Vision Questem a mají své jasné vize.

 

Jaké kolegy mohu na kurzu čekat?

Můžete čekat lidi všech profesí z různých typů business prostředí, které spojuje snaha na sobě pracovat a najít smysl svého života – manažery, podnikatele, ředitele, lídry.

 

Nebude pro mě kurz a lektoři příliš alternativní?

Lektoři přizpůsobují způsob sdílení moudrosti účastníkům a mají dlouholeté zkušenosti v práci s top managementem nebo podnikateli a s vlastní kariérou v tomto prostředí. Kurz podobného typu v naší zemi zatím neexistuje, a proto je určitě svým přístupem novátorský. Klade však důraz na rovnováhu a stejnoměrný rozvoj ve všech oblastech.

 

Co se v mém životě za rok změní?

Kurz vám umožní lépe si uspořádat vlastí život (práci, vztahy, zdraví, finance), udělat významný krok k nalezení vlastní životní vize, zdrojů a energie abyste mohli vykročit do budoucnosti novou lepší cestou. Váš život už nikdy nebude stejný